DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu 24 Aralık`ta Elazığ`da toplandı

Her ay farklı bir şehrin ev sahipliğinde gerçekleştirilen DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu toplantısı bu kez Elazığ İşkadınları Derneği (ELİKAD) ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve 22 üye dernek başkanı, toplantı öncesi Elazığ Valisi Muammer EROL, Elazığ Belediye Başkanı Mehmet Süleyman SELMANOĞLU, Fırat Üniversitesi Rektörü A. Feyzi BİNGÖL Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ ile yemekte bir araya geldi.

Yemek sonrasında DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU; Elazığ Valisi, Elazığ Belediye Başkanı, Fırat Üniversitesi Rektörü ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na katılımlarından ötürü birer plaket takdim etti.

Yönetim Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU; “Dünya bugün önemli bir ekonomik krizin içerisinde. Avrupa’da yaşananlar hepimizin malumu. Her açıdan Türkiye’den çok daha ileride olan ülkeler iflasın eşiğindeler. Türkiye ekonomisi şimdiye kadar ciddi bir sarsıntı yaşamadı. 2012 yılı için de öngörümüz şu ki, Türkiye önceki yıllar kadar hızlı olmasa da büyümeye devam edecek. Enflasyon tahminlerin biraz üstünde çıkabilir ve cari açık bu yıl içerisinde alınan tedbirler sayesinde küçülebilir.” dedi. Türkiye’nin en önemli özelliğinin dinamik bir ekonomik yapıya ve güçlü bir mali altyapıya sahip olması olduğunu belirten Tarkan KADOOĞLU; “Türkiye son yıllarda önemli bir yatırım alanı haline gelmiştir. Avrupa’da yaşanan kriz sonucunda bunun daha da artacağını düşünüyoruz. Üreten bir Türkiye hem bölgesinde hem de tüm dünyada önemli bir ekonomik aktör olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi. Bölgesel kalkınmanın önemine de değinen KADOOĞLU; Doğu ve Güneydoğu bölgelerimiz maalesef ekonomik gelişmişlik sıralamalarında hep en alt sıralarda bulunuyor. İşsizlik ve gelir dağılımındaki adaletsizlik bölgelerimizin aşması gereken en büyük sorunlardır. Bugün Elazığ’dayız. Elazığ her açıdan yatırım yapılabilir önemli kaynaklara ve altyapıya sahip bir ilimiz. Nasıl ki Türkiye bugünkü dünya krizi içerisinde yatırım yapılması açısından önemli bir ülkeyse; Elazığ da aynı açıdan önemli yer altı kaynaklarına ve tarımsal üretime sahip yatırım fırsatları içermektedir.”diyerek açıklamasını sürdürdü. Fransa’nın Ermeni olaylarını inkar etmenin suç sayılması yönünde çıkardığı yasa ile ilgili de konuşan Tarkan Kadooğlu; “Parlementolar bu işlerin konuşulaşacağı yerler olmamakla birlikte düşünce ve ifade özgürlüğünün beşiği Fransa’nın böyle yasakçı bir karar almasını büyük bir şaşkınlıkla izliyoruz. İnsanların fikirlerine zincir vurulmaması gerektiğini belirten Kadooğlu “İnsanların fikirleri ne olursa olsun onu savunmalarına imkan yaratan yeni bir dünya kurulurken Fransa’nın bu kararı kendi aydınlanmacı tavrıyla çelişiyor, Dünyada birçok özgürlük hareketine esin kaynağı olmuş Ünlü Fransız filozofu Voltaire’nin ünlü “Fikirlerine katılmayabilirim ama onları savunabilmen için gerekirse ölürüm” sözünü Fransa’ya tekrar hatırlatıyoruz.” dedi.