DTB ve DTSO'dan Özkılıç’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde Başkanlar Yeşil, Sayar ve Özkılıç, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. 

 

Bölgenin en önemli sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde barındıran Doğu ve Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) 7. Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Aziz Özkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

 

 

SAYAR VE YEŞİL

 

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, geçtiğimiz hafta gerçekleşen Doğu ve Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) 7. Olağan Genel Kurulu’nda; Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Aziz Özkılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

 

İLK ZİYARET YEŞİL VE YÖNETİMİNDEN

 

Özkılıç’a ilk ziyareti Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet yaptı. Ticaret Borsası heyeti ziyaretine Başkan Özkılıç’a yanı sıra yönetim kurulu sayman üyesi Mehmet Veysi Araç eşlik etti.

 

 

ÖZKILIÇ: “ÇOK MUTLU OLDUK”

 

 

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Toplantı odasında gerçekleşen görüşmede ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Özkılıç, “Diyarbakır Ticaret Borsası’nın ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni Yönetimimize hayırlı olsun ziyaretinde bulunmaları ve desteklerini ifade etmeleri bizlerini inanılmaz mutlu ediyor. Borsa Başkanımızı ve yönetimini yanımızda burada görmekten çok mutlu olduk” dedi.

 

 

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

 

 

Özkılıç, DTB Başkanı Yeşil ve beraberindeki heyete DOGÜNSİFED hakkında detaylı bilgi de verdi. Bölge ve Diyarbakır’ın kalkınması için birlikten kuvvet doğar ilkesi ile bütün sivil toplum kuruluşlarının entegrasyon içerisinde çalışmasının gerektiğini belirten Özkılıç,  ülke, bölge ve Diyarbakır’ın kalkınması için her kesimin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.

 

YEŞİL: “DOGÜNSİFED VE DİĞER STK’LARIN YANINDAYIZ”

 

DTB Başkanı  Yeşil ise; DOGÜNSİFED Yeni Yönetim kuruluna hayırlı olsun dilekleri iletip çalışmalarında başarılar diledi. Burada konuşan Yeşil, Diyarbakır Ticaret Borsası olarak bölge adına aktif çalışmalar yaptıklarını ve çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini kaydetti. Bugüne kadar bütün sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını, faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve her zaman her etkinliklerine, davetlerine Ticaret Borsası olarak icabet ettiklerini belirten Yeşil, Ticaret Borsası olarak DOGÜNSİFED ve diğer STK’ların yanında olduklarını, çalışmalarına destek vereceklerini dile getirdi.

 

 

Görüşme hoş sohbet ardından çekilen anı fotoğrafıyla sona erdi.

 

 

İKİNCİ ZİYARET SAYAR VE YÖNETİMİNDEN

 

 

Özkılıç’a ikinci ziyarette ise Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin ziyaretine Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Baysal, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Veysi Araç, Abdurrahman Aslan ve Hamide Akar eşlik etti.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

 

 

Gerçekleşen görüşmede ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, aynı zamanda Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi olması hasebiyle yapılan ziyaretin kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti. Bölgenin kritik ve dönemden geçtiğini ve bugünlerde bölgenin bu hassas durumundan ötürü birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç bulunduğunu aktaran Özkılıç,  birlik ve beraberlik anlamında Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer sivil toplum kuruluşlarına göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini iletti. Özkılıç, birlik ve beraberlikle aşılmayacak hiç bir sorunun bulunmayacağını da sözlerine ekledi.

 

 

“BİRLİK VE BERABERLİKLE OLUŞAN GÜÇ KENTİMİZİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAK”

 

Görüşmede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ise; İş camiasının bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu, birlik ve beraberlikle oluşan gücün kentimizin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Sayar, DOGÜNSİFED’in bünyesinde birçok derneği bulunduran önemli bir federasyon olduğunu bu anlamda Ticaret ve Sanayi Odası olarak birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Yeni Yönetim Kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletip başarılar diledi.