DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu’ndan Vali Aksoy’a ziyaret.

Doğu ve Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.Doğu ve Güneydoğunun farklı şehirlerden bir araya gelen siadların birleşimiyle kurulan; ayrıca Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonunun (TÜRKONFED) üyesi olarak bölgenin kalkınması için kendi penceresinden çalışmalar yapan Doğu ve Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (DOGÜNSİFED) yeni seçilen Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

 

Ziyarette Başkan Özkılıç’ın yanı sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Burç Baysal, İhsan Oğurlu ve Reyhan Aktar, Danışma Kurulu Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Şeyhmus Akbaş, Abdurrahman Aslan ve Mehmet Veysi Araç yer aldı.

VALİ AKSOY’A TEŞEKKÜR

 

Ziyarette DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç, Vali Aksoy’a kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti ve federasyon olarak çalışmalarına zaman kaybetmeden başlayacaklarını belirtti.

 

“BÖLGENİN EN KAPSAMLI GÖNÜLLÜ SİVİL TOPUM KURULUŞU”

 

DOGÜNSİFED’in kuruluşu ve misyonu ile yaptıkları çalışmalar ve projeleri hakkında bilgi veren Başkan Özkılıç, bugün itibariyle federasyonlarının, 11 üye dernek ve 1300 ün üstünde üye firma ile Doğu ve Güneydoğu Bölgesi için gelecek vadeden gönüllü birlikteliklerin öncü bir kurumu olma hedefine fazlasıyla yaklaşmış bulunduğunu aktardı.

 

“HER OLAYI VE GELİŞMEYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

 

DOGÜNSİFED olarak bölgede yaşanan ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel her olayı ve gelişmeyi yakından takip ettiklerini anlatan Başkan Özkılıç, DOGÜNSİFED’in ülkemiz için olumlu bütün çalışmalara katkılarda bulunmayı da kendisine amaç edinen bölgenin en kapsamlı gönüllü sivil topum kuruluşu olduğunu belirterek şöyle dedi:

 

“Bölgelerimizdeki diğer sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, iktisadi ve siyasi aktörlerle ilişkilerimize önem vererek bu anlamda bölgemizde yapılan her türlü etkinlik ve toplantılara katılmaya, ilimizi kentimizi, federasyonumuzu temsil etmeye özen gösteriyoruz. Ve dolayısıyla çalışmalarımız; kamuoyu ile ilişkilerimiz, düzenli yaptığımız basın açıklamalarımız ve Yönetim Kurulu toplantılarına davet ettiğimiz basın mensupları aracılığıyla gayet olumlu bir şekilde devam ediyor. Bundan sonrada aynı amaç ve hedeflerle siz değerli devlet büyüklerimizin desteğiyle de çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

“YÜZYILIN EN BÜYÜK TEŞVİK PROJESİ”

 

Konuşmasında yeni yatırımlara ve Cazibe Merkezlerine de değinen Başkan Özkılıç, “Geçmişte açıklanan teşvik programlarını göz önünde bulundurduğumuzda, bu programın öncekilerle kıyaslanmayacak kadar büyüktür. Bu program aslında yüzyılın en büyük teşvik projesidir. Bölgemizi bir cazibe merkezi haline getirmek için hazırlanan bu programı iyi değerlendirip, Bölgemizin kalkınmasına hepimizin birlikte önayak olması gerekir. Çünkü yatırımcılarımıza inanılmaz imkânlar sağlayan, işsizliğe karşı istihdam oluşturacak, batıdaki yatırımcıları da Bölgemize çekecek büyük bir teşviktir. Meydana gelecek olan yatırımlar ile Bölge’nin kalkınmasına bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş önemli bir destek sağlanacaktır” diye konuştu. Başkan Özkılıç, Cazibe Merkezleri Programının açılmasını beklediklerini de sözlerine ekledi. 

VALİ AKSOY: ‘HAYIRLI OLSUN’

 

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ise, DOGÜNSİFED’in yeni Başkanı Aziz Özkılıç’a ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aksoy, kentte yeni yatırımlar için yatırımcılara her türlü desteği vereceklerini belirtti.

 

Yatırımcılara yer tahsisi noktasında bir sıkıntılarının bulunmadığını da aktaran Vali Aksoy, özellikle mevcut OSB ve yeni OSB alanlarıyla bunu çözdüklerini söyledi. Vali Aksoy, İşadamlarına yatırımcıları Diyarbakır’a davet etmelerini de istedi.

 

 

Ziyaret Vali Aksoy’un yeni yönetim kurulu ile toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.