Tarkan KADOOĞLU; Merkez Ofis Brüksel`de bulunan ve 1980`lerin başından bu yana 25 ülkede etkinlik düzenleyen Euroconvention Konferanslar Komisyonunun düzenlediği “Türkiye iş ve yatırım zirvesi 2010" da konuştu.

Merkez Ofisi Brüksel`de bulunan ve 1980`lerin başından bu yana 25 ülkede etkinlik düzenleyen Euroconvention Konferanslar Komisyonu, 3- 4 Mart`da İstanbul`da "Türkiye iş ve yatırım zirvesi 2010" düzenledi. 

Avrupa Hükümetler, Merkez Bankaları, Regülatör ve finans sektörünün önde gelen ticaret birlikleri, özel sektörden uzman katılımcıların yanı sıra üst düzey yetkililer için benzersiz bir yıllık bir platform sağlayan Euroconvention Konferanslar Komisyonu`nun Conrad Hotel`de gerçekleştirdiği zirvede, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU da bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi`ne yapılacak yatırımların sektörel dağılımına ve her iki bölgenin yatırım avantajlarına ayrıntılarıyla değinen KADOOĞLU; “Hükümetin uygulamaya koyduğu demokratik açılım ve sivilleşme çabaları bölgelerimizde yaşanan şiddet ve çatışma ortamını büyük oranda dindirmiş ve artık bu bölgelerimiz kalkınmaya hazır hale gelmiştir. Bugünden sonra güvenlik konusunu bahane etmemek gerekir” dedi. 

Tarkan KADOOĞLU konuşmasında ayrıca Kalkınma Ajansları’nın kurulması için TÜRKONFED olarak ciddi bir çaba içerisinde olduklarını ve sonucundan da memnun olduklarını ancak Kalkınma Ajansları’nda SİAD’ların daha fazla yer alması gerektiğinin altını çizdi.