DOGÜNSİFED Genel Sekreteri İdris KARDAŞ; Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin İstanbul’da düzenlediği Sivil Toplum ile “Yeni AB Stratejisi ve Üyelik Müzakere Sürecimiz” toplantısında konuşmacı olarak yer aldı

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin İstanbul’da düzenlediği Sivil Toplum ile “Yeni AB Stratejisi ve Üyelik Müzakere Sürecimiz” toplantısına adına Genel Sekreter İdris KARDAŞ katıldı.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren İdris KARDAŞ, bölge iş insanlarının AB’ye uyum sürecinde atılan adımları dikkatle takip ettiklerini, atılan adımların cesur olmakla birlikte Türkiye’yi istenilen düzeye henüz taşıyamadığını dile getirdi. AB ülkelerinde artan yabancı düşmanlığına da değinen KARDAŞ; “AB ülkelerinde artan yabancı düşmanlığı ile ülkemizde artan AB karşıtlığı birbirinin yansımasıdır, dolayısıyla AB’nin kendi içerisinde de tam demokratik ve hoşgörülü politikalar izlemesi hem AB hem de Türkiye açısından son derece önemlidir” dedi. 

DOGÜNSİFED Genel Sekreteri İdris Kardaş; ABGS’nin yaptığı bu toplantıların ülkenin her tarafında ve daha mikro boyutlarda yapılarak gerçekleşmesi ile birlikte katılımcı demokrasi pratiğinin hayat bulacağının altını çizdi. Kardaş; “Bu toplantıların bölgelerimizde de gerçekleşmesi için DOGÜNSİFED olarak üzerimize düşeni yapacağımızı sizinle paylaşmak isterim.” cümlesiyle konuşmasını bitirdi.