DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Tunceli’de Toplandı.

Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu DOGÜNSİFED Kasım ayı Yönetim Kurulu toplantısı, Tunceli Girişimci İş Kadınları Derneğinin (TUNGİŞKAD) ev sahipliğinde Tunceli’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Federasyonumuz yönetim kurulunun yanı sıra; Tunceli Valisi Mustafa TAŞKESEN, Tunceli Belediye Başkan Vekili Şahin KILIÇ, Tunceli Ticaret Odası Başkanı Yusuf CENGİZ, Cem Evi Yönetim Kurulu Üyesi Celal KARAGÖZ, TUNSİAD Başkanı Recayi ERGÜN ve Tuncelili işadamları eşlik etti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 20 derneğin oluşturduğu DOGÜNSİFED yönetim kurulu toplantısında, Hükümetin uygulamaya koymuş olduğu Demokratik ve Alevi Açılımları sürecine iş adamları olarak tam destek verileceği belirtildi. Toplantı sonucunda; sürecin kesintisiz olarak devam etmesinin elzem olduğunun altı çizilirken, Açılımın ekonomik boyutunun göz ardı edilmemesi gerektiği belirtildi. 

DOGÜNSİFED Başkanı Tarkan KADOOĞLU “Küresel ekonomik krizin etkisini sürdürdüğü bu süreçte, yılsonu itibari ile yürürlükten kalkacak olan 5084 sayılı teşvik yasasının devam ettirilmesinin, bölgelerimizde bu güne kadar yapılmış mevcut yatırımların, üretimin ve istihdamın sürdürülmesi açısından hayatı önem teşkil etmekte olduğunu” belirtti. “5084’ün devam ettirilmesinin Açılımı güçlendireceğini” dile getiren KADOOĞLU “DOGÜNSİFED olarak 5084 sayılı yasanın yürürlülük süresini uzatılması için hükümet nezdinde çalışmalar yürüteceklerini” söyledi.