Dogunsifed ile Denizbank Isbirliginde Doguya 100 Milyon Euroluk Kredi.

 

DenizBank; Büyüyen Anadolu`ya Kredi Kolaylıkları Programı kapsamında Avrupa Yatırım Bankası ile birlikte Türkiye’nin az gelişmiş bölgelerindeki KOBİ’lere 100 milyon euro kredi kullandıracak. Bu kapsamda DOGÜNSİFED ile birlikte işbirliği yapan DENİZBANK, DOGÜNSİFED üyeleri ile Diyarbakır’da bir araya geldi. Toplantıda birer konuşma gerçekleştiren DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu; DENİZBANK ile DOGÜNSİFED, Diyarbakır özelinde tüm bölgemiz için önemli bir ilk adımı atıyor. Bölgelerimizin yaşadığı siyasi ve ekonomik sorunların çözümü için bölgenin en büyük gönüllü sivil toplum örgütü olarak hep farklı modeller ve arayışlar içerisinde olduk bugüne kadar. Dolayısıyla gerek ulusal gerekse de bölgesel çalışmalar içerisinde yer almaya hep gayret ettik. Çünkü biz istiyoruz ki bölgemiz Türkiye’nin diğer bölgelerinin yakaladığı refah seviyesini yakalasın ve insanımızın gelecek ile ilgili olan kaygıları ortadan kalksın. Bugün burada bu kaygımızı ortadan kaldıracağını düşündüğümüz çalışmalardan biri ile karşınızdayız.

DENİZBANK’ın Avrupa Yatırım Bankası ile birlikte kullandırmayı planladığı krediler ve diğer finansman olanakları KOBİ’lerimizin finansman sorununu çözmeyi, bölgesel farklılıkları ortadan kaldırmayı ve teminat yetersizliği ile ilgili sıkıntıları aşmayı sağlıyor. Hepimizin malumu bölgemiz iş insanları kredi kullanmakta büyük zorluklar yaşıyor, gayrimenkullerin ipotek olarak kabul edilmemesi bölgemiz açısından son derece büyük bir sorun teşkil ediyor ve bu da firmaların büyümelerini, uluslar arası piyasalar ile rekabet edebilirliğini azaltıyor. Bankacılık sektörünün bölgemize bakış açısını ve önyargıları ortadan kaldırmayı hedefleyen bu çalışmayı bir jest olarak kabul ediyor ve diğer kredi kuruluşları için örnek teşkil etmesini diliyoruz. Eminim ki bu krediler bizlere yatırım, istihdam ve refah olarak geri dönecektir. Huzurlarınızda DENİZBANK Genel Müdürü Hakan Ateş’e ve onun nezdinde tüm ekibine ve Avrupa Yatırım Bankası’nın temsilcisine teşekkür ediyorum. 

DenizBank yetkilileri ise girişimcilerin sorularını yanıtladı. DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’lu KOBİ’lerimiz, DenizBank’ın sunduğu fırsat sayesinde daha hızlı büyüyecek” dedi.