KADOOGLU GÜL'E BÖLGENIN SORUNLARINI ILETTI

Aralarında DOGÜNSİFED Başkanı ve TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Tarkan KADOOĞLU ve DOGÜNSİFED ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Alper Bektaş’ın da bulunduğu TÜRKONFED heyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etti.

DOGÜNSİFED Başkanı Tarkan KADOOĞLU; Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan ekonomik ve sosyal problemler ile bölgeden yapılan ihracatın ve sınır ticaretinin durumunu Cumhurbaşkanı’na iletti. Bölgenin ekonomik altyapısının yatırımlara uygun hale gelmesi ve dışarıdan yatırımcı çekebilmek için devletin atması gereken adımları da Cumhurbaşkanı ile paylaşan KADOOĞLU; DOGÜNSİFED’in yapısından, çalışmalarından ve üyeleri hakkında bilgiler verdi.

Kabulde Cumhurbaşkanı Gül, TÜRKONFED’in çok zengin bir yapısı olduğunu belirterek, bu tür örgütlenmelere verdiği önemi anlattı. “Yaptığınız çalışmalar önemli, hem size hem de sizin dışınızdakilere faydası oluyor. Bizim yaptığımız yurtdışı ziyaretlerine sizin de katılmanız önemli” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Gül, TÜRKONFED’in şeffaf yapısına da vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: “Şeffaflık sadece dernek veya kişi için değil de devletler için de çok önemli bir şey. Hukukun üstünlüğü ve şeffaflığın artması güveni artırıyor ve yabancı şirketler gelip daha fazla yatırım yapıyor. Aklında da hiç bir sorun kalmıyor. Memleketin önü bu şekilde açılıyor. Standartlar yükselince çok daha fazla yabancı yatırımcı gelmeye başladı. Yerlilerin yatırım yapması da buradan geçiyor. Bu açıdan iş dünyasını yakından takip ediyor ve önünün açılması için de Cumhurbaşkanı olarak elimden geleni yapıyorum.”

TÜRKONFED Başkanı Çenesiz ise, kuruluşlarının yapısı ve çalışma sistemleri hakkında bilgi sunduğu kabulde, İzmir EXPO`ya verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanı Gül’e teşekkürlerini iletti.