Tarkan Kadooğlu Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi.

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU, 12 Haziran’da gerçekleşen Milletvekili Genel Seçimleri’ni değerlendirdi.

Konu ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Tarkan KADOOĞLU; “Seçim sonuçlarının öncelikle bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. İnanıyorum ki bu seçim Cumhuriyet tarihimizin en önemli sonuçlarını da beraberinde getirecektir. Türkiye’de her kesimin temsil edildiği bir meclis oluşmasından dolayı son derece memnunum. Farklı kesimlerin bir arada olduğu bir meclis farklılıkları ile bir arada yaşayan ve dünyada önemli bir güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin temelini de oluşturacaktır.” dedi. 

Seçim sonuçlarında %50 oy oranı ile birinci parti seçilen AK Parti ile ilgili olarak da KADOOĞLU; “Bu sonuçlar AK Parti hükümetini sağduyulu ve her kesimi kapsayan politikalar izlemeye teşvik etmelidir.” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Yeni oluşan meclisin yapmasını bekledikleri adımlara da değinen KADOOĞLU; “Yeni bir anayasa zaten seçim sürecinde de konuşulan bir konuydu. Bu konu acil olarak Türkiye gündemine girmelidir. Tüm taraflar sürece dahil edilerek yeni ve ileri demokrasiyi esas alan bir anayasa hazırlanmalıdır. Ayrıca hem yeni yapılacak anayasa ile hem de farklı düzenlemeler ile Kürt meselesi ile ilgili adımlar hızla atılmalı ve ülkemiz barış ve huzur ortamına ivedilikle sokulmalıdır. Zira Kürt meselesini çözmüş bir Türkiye hem siyasi olarak hem de ekonomik olarak dünyanın önemli bir gücü olma potansiyeline sahiptir. Son olarak yeni meclisten beklentilerimiz ekonomik konularda istikrarın sürmesi ve dış cari açığın kapatılması yönünde adımların vakit kaybetmeden atılmasıdır.” diyerek açıklamasını noktaladı.