Tarkan KADOOĞLU, işadamlarından oluşan bir heyet ile Van'ı ziyaret etti.

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU; dün bir grup işadamı ile birlikte Van’ı ziyaret etti. Aralarında TÜRKONFED Başkanı, TOBB Başkanı, TÜSİAD yönetim kurulu üyeleri ve çeşitli sendikaların genel başkanlarının da bulunduğu heyet özel bir uçakla Van’a ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında enkazlarda incelemelerde bulunan heyet, vatandaşların ihtiyaçlarını da dinledi.

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU; Van’a yapılacak yardımların bir an önce bölgeye ulaştırılmasını, burada yapılacak çok şeyin olduğunu ve uzun süreli yardımlarla bölge insanının desteklenmesi gerektiğini belirtti. Yıkımın büyük olduğunu ve önümüzdeki günlerde ekonomik olarak da Van’ı önemli bir sürecin beklediğine değinen KADOOĞLU; “Yapılan her yardım hem bugün hem de ilerisi için çok önemlidir. Van’ı ayağa kaldırana kadar buranın desteklenmesi şarttır” dedi. 

Heyet adına açıklama yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “78 arkadaşımla beraber Van`ın ihtiyaçlarını karşılamak için neler yapabileceğimizi Van Sanayi Odası`nda değerlendireceğiz. Bugün burada Van`ın ihtiyaçlarını belirleyip, neler yapabileceğimizin kararını vereceğiz. Bizler, kardeşlerimizin yayındayız ve her zaman da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde acıları bir an evvel sarabiliriz” dedi.