DOGÜNSİFED; TÜSİAD VE TÜRKONFED BİRLİKTELİĞİYLE YAPILAN YARDIMLAR VAN’A ULAŞTI.

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan KADOOĞLU, TÜSİAD ve TÜRKONFED ile birlikte yürüttükleri yardım kampanyasının devam ettiğini, ilk etapta toplanan yardımların 15 Kasım Salı günü Van’ın merkez köyleri olan Baklatepe ile Yalınağaç köylerine ulaştığını belirtti.

KADOOĞLU; yaptığı açıklamada yardım yapılan söz konusu köylerden Yalınağaç köyünde evlerin tamamının yıkıldığını ve insanların çok zor şartlar altında yaşadıklarını, yardım yapılan bir diğer köy olan Baklatepe’de de evlerin tamamının hasarlı olmasından ötürü yine insanların çadırlarda kalmak zorunda olduklarını belirtti. 

Yardım yapan hayırseverlerin gönderdikleri malzemeleri DOGÜNSİFED Genel Sekreterliği koordinasyonunda direkt olarak ihtiyacı olan insanlara ulaştırdıklarını belirten KADOOĞLU; TÜSİAD, TÜRKONFED ve DOGÜNSİFED’in yaptığı yardımların devam edeceğini ve yardım gönderen tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi. 

KADOOĞLU son olarak; “Bu vesile ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Ülke olarak yaşadığımız bu felaketi birlik ve beraberlikle en kısa zamanda atlatacağımıza ve yaraları saracağımıza inanıyoruz.” dedi.